Lankytinos vietos

Puikiai strategiškai įsikūrusios „Vila Ula“ svečiams siūlome pakeliauti po Dzūkiją, grožintis miškų ir upių kupinomis apylinkėmis, darbščių amatininkų darbais, gamtos ir architektūros paminklais.

Druskininkai:
– Keturiolikos medinių tautodailės skulptūrų ansamblis „Čiurlionio kelias“, esantis kelyje Varėna – Druskininkai. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 25 km.)
Grūto parkas – lauke demonstruojama sovietinių skulptūrų ir paminklų ekspozicija, padedanti susipažinti su Lietuvos istorija ir praplėsti akiratį. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 32 km.)
Druskos studija – menininko Tauro Česnulevičiaus darbų ekspozicija ir skulptūrų iš druskos gamyba. Smiltynų g. 9, Druskininkai. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 37 km.)
– Druskininkų vandens parkas – į tropinius nuotykius nukeliantis vandens pramogų kompleksas, kuriame galima mėgautis egzotiškais masažais. Vilniaus al. 13-1, Druskininkai. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 38 km.)
Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierienės bažnyčia – neogotikinis statinys, primenantis Šv. Onos bažnyčią Vilniuje, papuoštas menininko F. Valaičio vitražais. Fonbergo g. 15, Druskininkai. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 38 km.)
M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus, kuriame atkurta autentiška dailininko ir kompozitoriaus šeimos buitis, pristatoma jo kūryba. M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkai. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 39 km.)
„Snow Arena“ – ištisus metus veikiantis žiemos pramogų kompleksas. Nemuno kelias 2, Mizarų km. Druskininkų sav. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 40 km.)

Jakėnų seniūnija:
– „Užkeikta merga“ arba „Akmens Nuotakos akmuo“ – legendomis apie akmeniu pavirtusią merginą apipintas archeologinis paminklas. Akmens km., važiuojant keliu Varėna – Valkininkai. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 12 km.)
Nukryžiuotojo Jėzaus parapijos bažnyčia ir varpinė. Medinė XVIII a. Bažnyčia lankytojus traukia netradicine architektūra ir įspūdingo grožio varpine. Akmens km., važiuojant keliu Varėna – Valkininkai. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 14 km.)

Kaniavos seniūnija:
– Poeto Anzelmo Matučio drevė – muziejus. Pagrindinė ekspozicija – medžio drevėje įrengta trobelė, kurioje gimė ne viena dešimtis poeto kūrinių. Pauosupės km. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 42 km.)
– Gatvinis Lynežerio kaimas, miškų viduryje, sudarytas iš 33 sodybų. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 46 km.)
– Paminklas 1863 m. sukilimo dalyviams. Dubičių km. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 52 km.)
– Šv. Jėzaus Širdies bažnyčia – kryžminio plano, neogotikinė, ilgą istoriją menanti bažnyčia. Dubičių km. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 54 km.)

Marcinkonių seniūnija:
– Dubininko gatvinis kaimas. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 22 km.)
– Versmė „Ūlos akis“ – gėlo vandens šaltinis, hidrogeologinis gamtos paminklas. Mančiagirės km. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 33 km.)
Margionių k. klojimo teatras. Po atviru dangumi įsikūręs klojimo teatras – vienas unikaliausių reiškinių Lietuvoje. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 34 km.)
Dzūkijos nacionalinio parko direkcijos etnografinė sodyba – muziejus, kurioje galima pamatyti XX a. pastatus, išgirsti legendas apie Marcinkonių kaimą ir jų apylinkes. Marcinkonių km. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 36 km.)
Zervynų kaimas –iš 48 sodybų sudarytas Respublikinės reikšmės architektūrinis paminklas (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 37 km.)
Čepkelių valstybinio rezervato ekspozicija, skirta puoselėti ir saugoti natūralią gamtą. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 40 km.)
Senovinės bitininkystės muziejus ir kelminių avilių bitynas, 35 medžių drevėse įrengtų avilių ekspozicija ir drevinės bitininkystės pažintinis takas. Musteikos km. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 63 km.)

Merkinės seniūnija:
Lietuvos Laisvės kovų ir kančių muziejus, kuriame galima pamatyti autentiškas pasipriešinimo ir tremties vietų fotografijas ir relikvijas, atskleidžiančias sunkią pokario kovą bei tremtinių dalią. Seinų g. 12, Merkinė. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 13 km.)
– Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia, kaip manoma, pastatyta iš tvirtovės liekanų, restauruojant įgavusi mišrių baroko ir gotikos bruožų. Liepų g. 9, Merkinė. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 13 km.)
– P. Pretkelio juodosios keramikos muziejus – amatų ekspozicija ir keramikos pamokos. Zakavolių km. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 14 km.)
– Jonionių k. mitologiniai akmenys. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 17 km.)
V. Krėvės – Mickevičiaus memorialinis muziejus, kuriame galima pamatyti rašytojo šeimos buitį ir susipažinti su rašytojo biografija. Subartonių km. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 18 km.)
Subartonių kraštovaizdžio istorinis draustinis. Subartonių km. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 18 km.)
Lietuvos totorių etnokultūrinis buities muziejus, kuriame galima pasivaišinti totoriškais patiekalais ir susipažinti XV a. Subartonių km. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 19 km.)
Liškiavos Švc. Trejybės bažnyčia ir dominikonų vienuolyno ansamblis, pastatytas ant stataus Nemuno kranto, daug metų buvęs miestelio centru. Liškiavos km. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 33 km.)
Liškiavos piliakalnis ir Alkakalnis. Ant piliakalnio stūkso pilies, turėjusios padėti apsisaugoti nuo kryžiuočių puldinėjimų, pamatai. Liškiavos km. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 34 km.)
Merkinės kraštotyros ir genocido muziejus – istorijos paminklas, kuriame eksponuojama miestelio istorija: archeologinių kasinėjimų radiniai, sovietinės ir prieškario ekspozicijos, T. Ivanausko dovanotos paukščių iškamšos. Dariaus ir Girėno a. 1, Merkinė. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 49 km.)

Valkininkų seniūnija:
Valkininkų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia, žinoma dar nuo XVI a., per ilgą gyvavimo laiką buvo paversta kareivinėmis, karo belaisvių stovykla. Valkininkų km. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 42 km.)
– Čižiūnų ir Dargužių gatviniai kaimai. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 43 km.)
– Valkininkų miestelio senoji dalis – XVI a. Urbanistikos paminklas. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 43 km.)
– Valkininkų pėsčiųjų pažintinis takas, esantis Santakos miške. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 45 km.)
– Paminklas antrojo pasaulinio karo aukoms „Motina“, Pirčiupių km. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 51 km.)
– Kryžių kalnelis, Pirčiupių km. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 52 km.)

Varėnos seniūnija:
– Švč. Trejybės bažnyčia, lietuvių modofikuotas graikų dorėninės statybos pavyzdys. Nedzingės km. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 5 km.)
– Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Vytauto paminklas. Perlojos km. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 7 km.)
– Švč. Mergelės Marijos ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia. Perlojos km. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 8 km.)
– Poeto A. Kalanavičiaus, subtilių vidinių išgyvenimų lyriko, pasižymėjusio nepaprastai turininga kalba, kapas Sapiegiškių km. kapinėse. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 9 km.)
Kraštotyros muziejus Perlojos kaime, kuriame pristatoma istorinė – archeologinė miestelio praeitis. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 10 km.)
Paminklas Adolfo Baublio „Merkio“ būrio partizanų atminimui. Perlojos km. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 11 km.)
– Lietuvos Nepriklausomybės paminklas. Senosios Varėnos km. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 18 km.)
– Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia. Senosios Varėnos km. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 18 km.)
– Paminklinis akmuo ir atminimo kambarys M. K. Čiurlionio gimimo vietai atminti. Senosios Varėnos km. (Atstumas keliaujant iš „Vila Ula“ – 19 km.)


Atgal | Į viršų